5 اشتباه در طراحی وب سایت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 اشتباه اول: صفحات شلوغ و پراز مطلب

فضای خالی یا همان فضاهای سفید نقش بسیار مهمی در طراحی وب سایت دارند. این فضاها به کاربران کمک می کنند تا بتوانند بین قسمت های مختلف سایت تفاوت ایجاد کنند.ما باید از این بخش های خالی اندازه ی مناسب در وب سایت خود بهره ببریم تا صفحاتی شلوغ وهرج و مرج نداشته باشیم. صفحات سفید بین پاراگراف ها، خطوط، کاراکتر ها، بخش های مختلف صفحه وحتی بین سربرگ ها و پاورقی ها نقش بسیار مهمی در طراحی کل آن دارد. بعلاوه اضافه کردن بخش های زیاد به صفحه اغلب کاربران را گیج می کند که منجر به یک گزاف گویی می شود. بنابراین استفاده از مطالب به اندازه کافی و افزودن تنها اطلاعات مهم، ضروری ومورد نیاز بسیار مهم است.

 

اشتباه دوم: جعبه ی جستجو (search box)

همانند بخش های سفید و خالی در طراحی یک صفحه ی وب سایت، داشتن جعبه ی جستجو

نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید همیشه یک گزینه یا انتخاب در اختیار کاربرانتان بگذارید تا اطلاعات مورد نیازشان را به راحتی و بدون صرف زمان و انرژی زیادی بیابند. جعبه ی جستجوباید در هر صفحه ی وب سایت وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند به راحتی هر چیزی را در هر لحظه بیابد. شما می توانید search box را در سر برگ سمت راست یا در بخش پایین وب سایت خود قرار دهید.

 

اشتباه سوم: خوانایی ضعیف

البته یک وب سایت خوب باید توجه کاربران را جلب کند اما کاربران باید بتوانند محتوا را حاضر و آماده در وب سایت بخوانند. هرچند طراحان وب سایت ها اغلب قادر به درک این موضوع نستند، برخی از وب سایت ها از فونت ها و مدل های عجیبی استفاده می کنند که در نتیجه منجر به ناخوانایی می شوند. هواستان باشد که خواندن مطالب را برای کاربران سخت و یک کار دشوار نکنید، از فونت های موثری استفاده کنید توجه آنها را به خود جلب کند.

 

 

اشتباه چهارم : لینک های شکسته

لطفا از لینک های اشتباه بپرهیزید! لینک های بد یا اشتباه تصویر بدی از هر وب سایت به نمایش می گذارد، هیچ کس علاقه ای ندارد بر روی یک صفحه ای کلید کند و وتنها با صفحه ی error “404” روبرو شود. همیشه قبل از اینکه لینکی ایجاد کنید آن را در وب سایت خود امتحان کنید و از صحت آن آگاه شوید. همچنین یک لینک "ارتباط با ما" در زیر صفحه یا در سر برگ خود بگذارید تا کاربران تان به راحتی در هر قسمت با شما در ارتباط باشد.

 

اشتباه پنجم: استفاده از رنگ های تند

اگر وب سایت شما تیره رنگ است سعی کنید تا از رنگ های تند جلوگیری کنید. در بعضی مواقع استفاده از این رنگ ها وب سایت شما را شلوغ نشان می دهد. کسی که طراحی وب سایت انجام می دهد باید با تئوری رنگ ها آشنا باشد و از آنها به درستی استفاده کنند. لازم به ذکر است که ابزارهای آنلاین وجود دارد تا بهترین ترکیب رنگ ها را بیابید.

ما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید